KONST / Litografier / Färglitografi 7884381
*
nr 788 4381
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 296/390, motivets mått: 77x42
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 18:46:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 17:14:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:28
*
Sven Jonson
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
nr 788 4381
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 296/390, motivets mått: 77x42
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 17:14:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:28